#

«نرگس اصغری» نویسنده و کارگردان نمایش های کودکان و نوجوانان با اقتباس از داستان مربای شیرین استاد هوشنگ مرادی کرمانی نمایشی را برای نوجوانان به روی صحنه می برد. این مدرس تئاتر با توضیح اینکه این داستان قصه ای انتقادی دارد، توضیح داد: من با اجرای این نمایش قصد دارم به نوجوانان بگویم که از هم اکنون باید روحیه ای انتقاد پذیر داشته باشند، به دنبال ریشه مشکلات بروند و یاد بگیرند چگونه یکدیگر را نقد کنند. نوجوانان باید فرا بگیرند مطالبه گر باشند. این گونه است که در آینده انسان هایی درخور یک جامعه پیشرفته خواهند بود.

وی همچنین اضافه کرد: این نمایش را در فاز اول تولید با سیزده نوجوان از هنرجویان «آموزشگاه بازیگری توانش» تمرین و در آموزشگاه اجرا خواهم کرد و سپس با اضافه کردن دو تا سه بازیگر حرفه ای در فاز دوم و همچنین طراحی و ساخت دکور، طراحی و دوخت لباس آن را در زمستان ۱۴۰۱ به روی صحنه خواهم برد، هر چند هنوز با سالن خاصی برای اجرای این نمایش گفتگوی قطعی انجام نداده ام اما بدون شک تولید جدیدم را که نمایشی با و برای نوجوانان است را در یک سالن حرفه ای اجرا خواهم نمود.

گفتنی است «نرگس اصغری» در مقام نویسنده و یا کارگردان نمایش هایی همچون: خرس آبی، اخموخان، به دنبال شهاب، چرا خرگوشه می ترسه، خیالباف، قول می دم بزرگ نشم، شهر بی گدا، تصمیم بزرگ مراد، وقتی ما نیستیم و…  را در کارنامه هنری خود دارد.

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

ناشناس,